Lider njemačkog nogometnog prvenstva HSV bez većih problema je odradio uzvratni susret 16-ine finala Kupa Uefa pobijedivši u Hamburgu nizozemski NEC 1:0, a pogodak odluke je postigao hrvatski reprezentativac Ivica Olić u devetoj minuti.

HSV je u prvom susretu u Nijmegenu slavio 3:0 i u uzvratu je samo potvrdio prolaz u osminu finala. Olić je imao još nekoliko odličnih prilika, a najbolju u 14. minuti kada je uzdrmao vratnicu. Na terenu je proveo 79. minuta, dok je Mladen Petrić odigrao svih 90 minuta.

Bio je to već 17 pogodak Olića u dresu Hamburga u svim natjecanjima ove sezone, te šesti u Kupu Uefa. Zanimljivo, HSV je ove sezone u prvenstvu, Kupu Uefa i nacionalnom Kupu zabio ukupno 54 gola, a hrvatski napadači Olić i Petrić zabili su zajedno 33 gola.

Nogometaši ukrajinskog Metalista iz Harkova i moskovski CSKA također su izborili plasman u osminu finala Kupa Uefa.

Metalist je na domaćem terenu pobijedio Sampdoriju 2:0 i tako potvrdio pobjedu 1:0 iz prve utakmice. Strijelci za ukrajinsku momčad bili su Serhij Valjajev (30) i Jaja (40).

Identičnim rezultatom CSKA je u Moskvi pobijedio Aston Vilu nakon što je prvi susret u Birminghamu završio 1:1. Strijelci za CSKA bili su Juri Žirkov (61) i Vagner Love (90+3).