Olić nakon gola: Hrvatski jezik je pomogao!

Hrvatski reprezentativni napadač Ivica Olić zadovoljan je nakon pogotka u svojom prvoj službenoj utakmici u dresu Bayerna, te priznaje kako je suradnja s Danijelom Pranjićem na hrvatskom jeziku pomogla da zabije Hoffenheimu.

Ivica Olić zabio je vodeći gol u subotu za Bayern kod Hoffenheima u 25. minuti na asistenciju Danijela Pranjića. Nijemce je to podsjetilo na poraz od Hrvatske na Euru prošle godine.

Prije nešto više od godinu dana Hrvatska je u Klagenfurtu u velikoj utakmici nadigrala i pobijedila Njemačku 2-1, s Pranjićem (asistent) i Olićem (strijelac) u glavnim ulogama. Olićev gol Hoffenheimu (završilo 1-1) novinara Hamburger Morgenposta podsjetio je na prvi hrvatski pogodak Nijemcima u Austriji, koji je na nabacivanje Pranjića zabio Srna.

'Da, bilo je to baš tako,' izjavio je sretni strijelac prvog Bayernova bundesligaškog gola u sezoni 2009/2010 za njemački dnevnik.

'Vidio sam Danijela i malo blokirao igrača koji me čuvao. Pozvao sam ga na hrvatskom. Često na terenu komuniciramo hrvatski. To je naša prednost.'

Činjenicu da je njegov nastup od prve minute utakmice bio vrlo neizvjestan, Olić je prokomentirao riječima:

'Na početku sam utakmice zbog toga bio pomalo nervozan. Bio sam određeno vrijeme ozlijeđen i nisam mogao trenirati sa suigračima koliko sam priželjkivao. Ipak, naporno sam radio individualno u međuvremenu i nisam izgubio ništa od snage.'

'Jako je lijepo zabiti premijerni gol za Bayern u premijernome službenom nastupu. Ipak, radije bih da smo pobijedili Hoffenheim,' zaključio je hrvatski 30-godišnji reperezentativac.

Svoj je sud o Oliću po svršetku utakmice dao i predsjednik Bayerna Franz Beckenbauer. Na pitanje novinara što će biti s Tonijem kada Gomez i Olić igraju tako dobro, Kaiser je odgovorio: