Novi poraz Tottenhama, Olić i Petrić ponovo ubojiti

U Dinamovoj skupini Modrićev i Ćorlukin Tottenham izgubio je u Udinama od domaćina rezultatom 2:0 i tako nastavio crni niz iz Premier lige. Spursi su odigrali još jednu tragičnu utakmicu za razliku od HSV-a koji je slavio u gostima golovima Petrića i Olića.

Tottenham je u utakmicu krenuo bez naših reprezentativaca. Modrić je bio na klupi, a Ćorluka razumljivo nije bio među igračima koji su konkurirali za utakmicu. Udinese je poveo iz jedanaesterca kojeg je Di Natale sigurno realizirao.

Sve je zakuhao Huerelho Gomes koji je jednu sigurnu povratnu loptu uspio pretvoriti u kazneni udarac. Brazilski golman izgubio je kontrolu nad loptom koju je Quagliarella uspio 'išćeprkati', a Ćorlukin krvnik morao ga je srušiti i čak zaraditi opomenu.

Luka Modrić ušao je na početku drugog poluvremena, a novi problemi za Spurse došli su u samo 30 sekundi. U 56. minuti nesretni je O'Hara uspio skupiti dva žuta kartona za svega pola minute. Nije pomogao ni ulazak Meksikanca Dos Santosa koji je ušao umjesto Woodgatea. Modrić je po izvješćima odigrao dobro poluvrijeme, no to nije pomoglo njegovoj momčadi.

U 85. minuti stavljena je točka na 'i'. Pepe je zasluženo povisio na konačnih 2:0. Modrić i Ćorluka uskoro bi mogli dobiti i novog trenera, jer osim loših rezultata Spursi jednostavno igraju – loše.

HSV je u skupini F na gostovanju u Slovačkoj pobijedio Žilinu 2:1, a oba pogotka za goste postigli su fenomenalni hrvatski reprezentativci Mladen Petrić (16) i Ivica Olić (45+1).

Petriću je to bio osmi pogodak ove sezone: tri je zabio u prvenstvu, tri u Kupu Uefa, te dva u njemačkom kupu, dok je Olić zabio svoj šesti pogodak: tri je postigao u Bundesligi, jedan u Kupu Uefa, te dva u nacionalnom Kupu.