Burnley jako dobar

Novi poraz očajnog Evertona, Vlašić dobio priliku u prvih 11

Splitski dragulj, koji u srijedu slavi 20. rođendan, po prvi je put zaigrao od početka utakmice u Premierligi.

Nogometaši Evertona nastavili su s lošim rezultatima u Premierligi. U susretu 7. kola na svom su Goodison Parku izgubili od Burnleya sa 0:1 (0:1).

Pogodak koji je gostima osigurao tri boda postigao je Jeff Hendrick u 21. minuti.

Hrvatski veznjak Nikola Vlašić igrao je do 69. minute. za Everton koji je sa sedam osvojenih bodova na tek 16. mjestu ljestvice. Burnley je, pak, skočio na šestu poziciju sa 12 bodova.

U prvom nedjeljnom susretu Premierlige Arsenal je pobijedio Brighton and Hove Albion sa 2:0 (1:0), a u posljednjem su Newcastle i Liverpool odigrali 1:1. Svih 90 minuta za goste je odigrao Dejan Lovren.