Juve uvjerljivo prvi

Novi kiks Rome, Lazio izbio na drugo mjesto, Napoliju derbi

Nogometaši Lazija probili su se na drugu poziciju talijanskog nogometnog prvenstva nakon što su u susretu 30. kola pobijedili Empoli 4-0...

"Nebesko-plavima" je pomogla i Roma koja je na gostovanju kod Torina odigrala 1-1. U derbiju kola Napoli je deklasirao Fiorentinu 3-0.

Lazio je bez suviše stresa odradio dvoboj protiv Empolija postigavši tri od četiri gola već u prvom dijelu. Strijelci su bili Stefano Mauri (4), Miroslav Klose (31), Antonio Candreva (44) i Felipe Anderson (53). Lazio je od 58. minute odigrao bez isključenog Diega Novarettija.

Ovom pobjedom Lazio je preskočio Romu koja je na gostovanju kod Torina remizirala 1-1. Roma je povela golom Alessandra Florenzija u 58. minuti iz jedanaesterca, a izjednačio je Maxi Lopez u 64. minuti.

U derbiju kola Napoli je deklasirao Fiorentinu 3-0 i uspeo se na četvrto mjesto preskočivši 'viole'. Strijelci za Napoli bili su Dries Mertens (23), Marek Hamšik (71) i Jose Callejon (89). Ivan Strinić je odigrao svih 90 minuta za domaći sastav, dok je Milan Badelj za Fiorentinu igrao do 69. minute.

Palermo je na gostovanju pobijedio Udinese 3-1, a Atalanta je bila bolja od Sassuola 2-1. Hrvatski napadač Stipe Perica je odigrao drugo poluvrijeme za Udinese u dvoboju protiv Palerma, dok je Ivan Bubnjić ostao na klupi. Za Palermo je do 67. minute igrao Mate Jajalo.

Na ljestvici vodi Juventus sa 70 bodova, Lazio ima 58, a Roma 57 bodova. Napoli na četvrtoj poziciji ima 50 bodova, a stepenicu niže je Fiorentina sa 49 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u drugu ligu drže Cesena (22), Cagliari (21) i Parma (16).