Srčan otpor Škota

VIDEO Njemačka slavila u Glasgowu, Sjeverna Irska se izvukla

U susretu osmog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine, nogometna reprezentacija Njemačke je u Glasgowu pobijedila Škotsku 3-2 zadržavši vodstvo u skupini D ispred Poljske i Irske.

'Elf' je u prvom poluvremenu vodio 1-0 i 2-1, no srčani domaćin se oba puta vratio. Oba gola za goste zabio je Muller (18, 34), dok su strijelci za Škotsku bili Hummels u vlastitu mrežu (28) i McArthur (43). U nastavku susreta Gundogan je u 54. minuti postigao i treći pogodak za konačnih 3-2 za Njemačku.

Poljska se lako obračunala s Gibraltarom pobijedivši 8-1, dok je Irska golom Waltersa (69) pobijedila Gruziju 1-0.

Na ljestvici vodi Njemačka sa 19 bodova, Poljska je druga sa 17 bodova, a treća je Irska sa 15 bodova. Četvrti Škoti imaju 11 bodova.

U skupini F Sjeverna Irska je u Belfastu trebala pobjedu protiv Mađarske za povijesni plasman na EURO. Međutim, domaćin na koncu može biti sretan i rezultatom 1-1 jer je izjednačio u sudačkoj nadoknadi s igračem manje. Mađarska je povela golom Guzmics u 74. minuti, a kada je Baird isključen u 83. minuti činilo se kako će gosti osvojiti tri boda. No Sjeverne Irce je spasio Lafferty golom u trećoj minuti sudačke nadoknade. Bio je to njegov već sedmi gol u kvalifikacijama.

Rumunjska i Grčka su odigrale bez golova, a Finska je pobijedila Farske Otoke 1-0.

Sjeverna Irska je sačuvala vodstvo na ljestvici sa 17 bodova, Rumunjska je druga sa 16, a Mađarska na trećem mjestu ima 13 bodova. Finska je četvrta sa 10 bodova.

U skupini I Portugal je golom Velosa u sudačkoj nadoknadi pobijedio Albaniju 1-0, a Danska je kiksala u Armeniji odigravši 0-0. Na ljestvici vodi Portugal sa 15 bodova, Danska ima 12, a Albanija 11 bodova.

Rezultati kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2016. godine:

SKUPINA D
Poljska - Gibraltar 8-1 (Grosicki 8, 15, Lewandowski 19, 29, Milik 56, 72 Blaszczykowski 59-11m, Kapustka 74 / Gosling 87)
Irska - Gruzija 1-0 (Walters 69)
Škotska - Njemačka 2-3 (Hummels 28-ag, McArthur 43 / Muller 18, 34, Gundogan 54)