Zbogom, kapetane

Niko Kovač u suzama odigrao posljednju utakmicu u životu

Karijera Nike Kovača, bivšeg kapetana Vatrenih, i službeno je završena. Nogometaši Red Bull Salzburga i Bayerna uveličali su prijateljskom utakmicom njegov oproštaj od nogometa, a dvoboj je završio 0:0.

Na rasprodanoj Red Bull Areni, u kišnim uvjetima pred 32 000 navijača, Niko Kovač, dojučerašnji igrač ovog kluba, te nezaobilazni hrvatski reprezentativac, odigrao je posljednje minute na nogometnom travnjaku.

Niko Kovač je započeo prijateljsku utakmicu protiv kluba u kojem je također igrao tijekom karijere, a izašao je uz gromoglasni pljesak točno u 15. minuti.

U suzama je Kovač trčao počasni krug dok su navijači skandirali igraču koji je ostavio duboki trag i u njihovom klubu. Podsjetimo da je karijeru Niko počeo 1989. godine u Herthi Zehlendorf. Nakon toga je nastavio u Herthi, Bayeru, Hamburgu, Bayernu i Red Bull Salzburgu. Od sljedeće sezone će Niko Kovač biti trener u drugoj momčadi salzburške momčadi.

Inače, na ovoj utakmici je nastupio i Danijel Pranjić, novo pojačanje Bayerna, te je zauzeo poziciju na lijevoj strani veznog reda bavarske momčadi. S njim su zajedno u sredini započeli istureni Sosa, desno Van Bommel i kao zadnji vezni, također pojačanje, Ukrajinac Timoščuk.

U dva navrata je Pranjić probio stranu i nabacio, no iz te dvije akcije se nije rodila prijetnja po vrata domaćina. Recimo da Ivica Olić nije bio u sastavu Bayerna za ovaj prijateljski ogled, a u napadu su od prve minute zaigrali Miroslav Klose i Mario Gomez (imao je dvije sjajne prilike u prvih 45 minuta).

Na poluvremenu je trener Bayerna Louis van Gaal promijenio gotovo cijelu momčad, pa se ionako utakmica slabog ritma dodatno razvodnila. Najbolju priliku na utakmici je imao Saša Ilić koji je u 29. minuti za domaćina pogodio stativu.