Novi kiks prvaka

Ni sjajni Aguero ne može pomoći blijedom Cityju, Chelsea pobjegao

Manchester City nije uspio pobijediti kod jedne od najslabijih momčadi u Premier ligi – Queens Park Rangersa.

Aktualni engleski prvak Manchester City odigrao je 2:2 kod sve boljeg QPR-a za kojeg nije nastupio naš Niko Kranjčar. To je već drugo uzastopno gostovanje prvaka bez pobjede (poraz od West Hama), a ovakvi rezultati doveli su do velikog zaostatka za vodećim Chelseajom od čak osam bodova!

Sergio Aguero spasio je makar bod Cityju nakon što je vrlo dobro QPR vodio 1:0 i 2:1. Charlie Austin doveo je domaćine u vodstvo u 21. minuti nakon što su mu prva dva gola poništena. Prvi zbog zaleđa, a drugi zbog dva dodira Harta kod izvođenja lopte. No, mnogi smatraju kako je poništavanje gola velika pogreška ili da je barem trebao biti indirektan udarac za domaćina. Na kraju je Austin zabio iz zaleđa, pa je pravda zadovoljena.

Vodeći strijelac Premier lige Aguero je izjednačio u 32. minuti na asistenciju Mangale, a u 76. minuti Demichelis je autogolom doveo domaćina do novog vodstva. Bod gostima spasio je Aguero novim golom u 83. minuti na asistenciju Yaye Tourea.

To je 12. pogodak Aguera u 11 susreta, ali što mu to vrijedi kad njegova momčad zaostaje za vodećim čak osam bodova…