Nezaustavljiv za braniče

Nogometaši Intera napravili su još jedan veliki korak ka obrani naslova prvaka Italije, pobijedivši Lazio na San Siru s 2-0 u susretu 34. kola Serije A...

Inter je ovom pobjedom pobjegao gradskom rivalu Milanu na 10 bodova prednosti na vrhu ljestvice. Milan u nedjelju gostuje kod Catanije.

Apsolutni junak Interove pobjede protiv Lazija bio je njegov najbolji igrač i strijelac Zlatan Ibrahimović, koji je u 58. minuti prvo zabio sjajan gol, a potom je 12 minuta kasnije odlično gurnuo loptu u prostor Muntariju koji je izbjegao zamku zaleđa, te izbio sam ispred vratara Lazija Muslere, kojeg je lakoćom svladao.

Ibrahimović je s ovim pogotkom stigao Marca di Vaija na vrhu ljestvice. Sada obojica imaju po 21 gol.

U derbiju začelja je Reggina u gostima pobijedila Bolognu s 2-1 i došla do iznimno važna tri boda s kojima su se izjednačili na ljestvici s pretposljednjim Lecceom (po 27 bodova). Isto tako, Bologna sada tom dvojcu bježi za samo dva boda. Novi trener Bologne Papadopulo imao je uspješnu premijeru na domaćem terenu, kada je Bologna kao domaćin pobijedila Genou 2-0, no u drugom pokušaju su sve pokvarili.

Iako je Bologna imala dvostruko više udaraca na suparnička vrata (14-7) i daleko veći posjed lopte (62-38 posto), na drugoj strani su padali pogoci. Reggina je šokirala domaćina na kraju prvog i početkom drugog dijela, a strijelci za tri boda nade su bili Brienza (40. minuta) i Barreto (46. minuta).

Redoslijed: 1. Inter 77, 2. Milan 67 (-1), 3. Juventus 65 (-1), 4. Fiorentina 58 (-1), 5. Genoa 57 (-1), 6. Roma 52 (-1)..., 17. Torino 30 (-1), 18. Bologna 29, 19. Lecce 27 (-1), 20. Reggina 27.