Nesretni poraz Riječana

Rijeka je na prepunoj Kantridi doživjela poraz od ukrajinskog Metalista. Iako je bila blizu drugom pogotku i pobjedi, na kraju se najvjerojatnije oprašta od Europe. Lysenko je zabio samo pet minuta prije kraja za konačnih 2:1...

Nesretno, mogli bi reći prava šteta, jer Rijeka je imala dvije fenomenalne prilike za 2:1. Jedna lopta je završila na gol liniji, a druga oko nje. Da stvar bude još gora, Ukrajinci su netom poslije druge velike šanse Riječana zabili za drugo vodstvo na utakmici.

Nakon dobrog ubačaja s desne strane, pobjedu Metalistu donio je Lysenko izvrsnim pogotkom glavom. Nije to bila večer Riječana. Prvo su ostali bez najboljeg igrača Anasa Sharbinija zbog ozljede, a zatim su gosti poveli u 43. minuti kada je Eremenko opalio s 25 metara.

No to nije obeshrabrilo domaće igrače, koji su uz veliku podršku Armade težili izjednačenju. Tračak nade dogodio se poslije pogotka Ahmada Sharbinija u 59. minuti. Poslije toga su i sijevnule dvije šanse za drugi gol, ali Metalist je izvukao živu glavu i još uspio pogoditi za pobjedu na Kantridi.

>> Slaven prokockao pobjedu u samo dvije minute

>> Hajduk ostvario pozitivan rezultat u Žilini

Igrači trenera Rubčića nisu dobro otvorili večerašnji susret, a vratar Mance morao je u nekoliko navrata spašavati mrežu Riječana. Drugi dio je ponudio puno atraktivniju igru, a nakon izjednačujućeg pogotka i isključenja ukrajinskog igrača, Rijeka je krenula po pobjedu. No, bilo je previše promašenih prilika.

Rijeku sada čeka težak posao pred uzvrat. Možda i najveći od svih naših predstavnika. Stvarno je teško vjerovati u prolaz dalje, jer potrebna su minimalno dva pogotka na vrlo nezgodnom gostovanju.