Hattrick bivšeg Topnika

Nepobjedivi Katalonci: Barca ponizila Šišmiše

Francuski napadač Thierry Henry proslavio se s tri pogotka u dvoboju 14. kola španjolske nogometne lige između Barcelone i Valenciije. Guardiolina momčad pobijedila je 4:0 na Camp Nou i tako povećala svoju prednost nad konkurentima na velikih 6 bodova.

Čini se da je kiks Barce protiv Getafea prije dva kola bila tek slučajnost. Guardioline zvijezde imaju 11 pobjeda u posljednjih 12 utakmica Primere i teško je vjerovati da ih itko može zaustaviti na putu do novog naslova španjolskog prvaka.

Jedna od ekipa koje bi trebala pružiti ozbiljniji otpor Kataloncima svakako je Valencia. No, Šišmiši su doživjeli težak poraz na Nou Campu i tako uništili svoje izglede u borbi za titulu.

Gosti su se dobro držali samo na početku utakmice. U 20. minuti Yaya Toure pronašao je Thierryja Henryja, a francuski reprezentativac desnom nogom pogađa u rašlje Renanovog gola. U 28. minuti Henry s gotovo istog mjesta ponovno zabija.

U drugom dijelu odmah na početku Daniel Alves zabija s desne strane u suprotni kut i odvodi Barcelonu na nedostižnih 3:0, da bi Henry svojim trećim pogotkom u 79. minuti zasluženo potvrdio titulu igrača utakmice i najavio svoj veliki povratak u formu.

Na ljestvici Barca sad ima uvjerljivih 6 bodova ispred Villareala, koji je odigrao doma s Getafeom 3:3, dok Valencia zaostaje već 8 bodova.

Danas je na rasporedu još jedan veliki derbi, Sevilla protiv Real Madrida.