Nizozemci iznenadili sve

NEC šokirao Spartak pobjedom u zadnjim minutama

Prema su ih svi otpisali, nogometaši nizozemskog NEC-a priredili su iznenađenje pobjedom u Moskvi protiv Spartaka 2:1 te tako ostali u igri za plasman u drugi krug Lige UEFA.

Spartak je ispustio praktičku dobivenu utakmicu i nakon drugo poraza u tri susreta našao se u vrlo teškoj situaciji. Domaćin je poveo već u drugoj minuti pogotkom Sergeja Kovalčuka, no to je praktički bilo sve što su Rusi pokazali.

Nizozemci se nisu predavali i u zadnjih šest minuta priredili su veliki preokret. Prvo je Johnny van Beukering u 84. minuti izjednačio, a potom je tri minute kasnije Lasse Schoene postigao i drugi pogodak za NEC. Domaćine nije uspio spasiti niti naš Stipe Pletikosa koji je bio uvjerljivo najbolji igrač u domaćim redovima.

Uoči posljednjeg kola Udinese ima devet, Tottenham šest, a NEC, Spartak i Dinamo po tri boda. NEC je u najboljoj poziciji jer na svom terenu dočekuje Udinese koji se već plasirao dalje, dok Spartak gostuje u Londonu protiv Tottenham. Dinamo je odigrao sve četiri utakmice.