Nitko ih ne može zaustaviti...

Capellova Engleska nastavila je pobjedničku seriju na gostovanju u Kazahstanu, na kojem je domaće pobijedila glatko rezultatom 4:0 i tako učvrstila vodeće mjesto u našoj skupini 7.

Sastav Fabija Capella rutinski je odradio gostovanje te upisao šestu pobjedu iz jednako toliko utakmica. Treću su utakmicu zaredom, nakon pobjeda nad Bjelorusijom (3-1) i Hrvatskom (4-1), igrači Fabija Capella na gostovanju uspjeli zabiti najmanje tri gola.

U početku su više prijetili Kazahstanci. Već su u prvoj minuti nakon greške Glena Johnsona zaprijetili vrataru West Hama Robertu Greenu, a u 18. su preko Ostapenka i zatresli mrežu nakon prekida, ali je linijski sudac ispravno sugerirao zaleđe.

U 28. je minuti Emile Heskey zatresao vratnicu, kamo je loptu nakon njegova udarca skrenuo domaći vratar Mokin, da bi Englezi konačno došli do golova u završnici prvog dijela. Nakon kratko izvedenog kornera Lamparda za Gerrarda, te ubacivanja na drugu vratnicu Liverpoolova kapetana, goste je u vodstvo doveo Garreth Barry, novo pojačanje Manchester Cityja, pogotkom glavom. Do kraja poluvremena na 2-0 stigao je povisiti Heskey svojim drugim golom u drugome uzastopnom nastupu. U mrežu je plasirao odbijanac domaćeg vratara kojeg je Steven Gerrard pokušao matirati lobom.

Wayne Rooney sjajno se snašao nakon prodora i ubacivanja Glena Johnsona s desne strane u 72. minuti. Najprije je butnim predjelom desne noge pogodio gredu, da bi se potom sjajno bacio unazad i škaricama zabio za 3-0. Bio je to njegov šesti gol u ovim kvalifikacijama. Englezi su ih u šest utakmica ukupno zabili 20.

Konačno, u 77. je minuti Lampard zabio iz penala za konačnih 4-0. Iznudio mu ga je Heskey. Engleze sada čeka dvoboj protiv Andore na Wembleyju u srijedu.

Spomenimo da je i Bjelorusija dobila Andoru s visokih 5:1