Uspješan dan naših topnika

Naši 'gastarbajteri' se nazabijali golova

Dok su neke lige u punom pogonu, neki još igraju prijateljske utakmice u sklopu zimskih priprema za nastavak sezone. Danas su se svojim pogocima istaknuli argentinski Hrvat Cvitanich, Srđan Lakić te još neki naši igrači.

U pripremnom ogledu uoči nastavka drugog dijela sezone, u portugalskom Ferreirasu, Stuttgart je pobijedio Ajax 3-2, a drugi gol za Nizozemce je zabio Dario Cvitanić. Pred oko 1000 gledatelja, Argentinac s hrvatskom putovnicom je postigao gol u 64. minuti utakmice i tako ponovo dokazao svoju kvalitetu i veliku formu.

Podsjetimo, Cvitanić je u posljednje tri prvenstvene utakmice za Ajax prije zimske stanke zabio šest golova.

Srđan Lakić istaknuo se tijekom pripremne utakmice svoga Kaiserslauterna i aktualnog austrijskog prvaka, bečkog Rapida. K'lautern, trenutačno druga momčad druge njemačke lige, pobijedila je Rapid 2-0, a oba pogotka je postigao Lakić. Prvi u 26., a drugi u 55. minuti.

U strijelce se upisao i Ivica Banović čiji je Freiburg pobijedio uglednu dortmundsku Borussiju. U 15. minuti je Banović zabio za vodstvo drugoligaša Freiburga, a na 2-0 je povisio Turker. Oztekin je na samom smiraju utakmice tek ublažio poraz Borussije.

Da njegov Energie ne izgubi potrudio se Stiven Rivić. Njegovim pogotkom u zadnjoj minuti Energie i Aachen su odigrali bez pobjednika 2-2.

Prijateljske utakmice:

Kaiserslautern - Rapid Beč 2-0 (Lakić 26, 55)
Bursaspor - Werder 1-0 (Yildirim 86)
Freiburg - Borussia Dortmund 2-1 (Banović 15, Turker 25 / Oztekin 89)
Stuttgart - Ajax 3-2 (Lanig 20, Schieber 29, Hitzelsperger 39 / Suarez 22, Cvitanić 64)
Energie Cottbus - Aachen 2-2 (Iliev 58, Rivić 90 / Nemeth 26, Dum 68)