Borba za LP

Napoli se izvukao protiv Cesene, Fiorentina razbila Parmu

Nogometaši Napolija zadržali su izglede za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone teško izborenom 3-2 (2-2) pobjedom na svom San Paolu protiv otpisane Cesene u susretu 36. kola...

Gosti iz Cesene su poveli golom Defrela (15), ali Napoli je ekspresno preokrenuo rezultat u 2-1 u svoju korist preko Mertensa (19) i Gabbiadinija (20). Ipak, Defrel (45+2) je svojim drugim golom u završnici prvog poluvremena poravnao na 2-2. Važnu pobjedu Napoliju osigurao je Mertens (56), koji je također postigao svoj drugi pogodak na susretu.

Hrvatski reprezentativac Ivan Strinić pobjedu Napolija odgledao je s klupe za pričuve.

Dva kola prije kraja Napoli je četvrti na ljestvici sa 63 boda, četiri manje od druge Rome, a tri manje od trećeg Lazija, koji trenutačno drže pozicije koje vode ili izravno u neku od skupina Lige prvaka ili u kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone. Juventus je sa 83 boda odavno osigurao četvrti uzastopni naslov prvaka.

Cesena je sa 24 boda pretposljednja, 19., te će sljedeće sezone igrati u Serie B.

Ranije u ponedjeljak Fiorentina je na svom terenu svladala Parmu s uvjerljivih 3-0 (2-0). Strijelci za ljubičaste bili su Gonzalo Rodriguez (13), Alberto Gilardino (30) i Mohamed Salah (56). Ovom pobjedom Fiorentina je stigla na peto mjesto ljestvice sa 58 bodova, dva više od šeste Genoe. Hrvatski reprezentativni veznjak Milan Badelj igrao je za Fiorentinu od 80. minute. Parma je posljednja sa samo 17 bodova, te će sljedeće sezone igrati u drugoj ligi.