Puno toga jasnije

Nakon reprezentacije, evo nam opet HNL-a: Rudeš izgubio i sve je bliže ispadanju

Poslije reprezentativne stanke, vraća se prvoligaški nogomet...

U prvoj utakmici 26. kola HNL-a, koja se igrala u Koprivnici, Slaven Belupo je pobijedio Rudeš s 2:1 i stigao do svoje četvrte ovosezonske pobjede.

Rezultat je ovo kojim je zagrebački sastav došao još jedan korak bliže ispadanju, dok su Koprivničanci na ljestvici preskočili Inter Zaprešić i, ono što je njima najvažnije, pobjegli devetoplasiranoj Istri 1961 na osam bodova. Ta spoznaja za Slaven Belupo je iznimno važna jer onaj klub koji završi deveti morat će za očuvanje prvoligaškog statusa igrati kvalifikacije: dvije utakmice protiv drugoplasiranog drugoligaša.

U ovoj utakmici Slaven Belupo je veliki vjetar u leđa dobio u 14. minuti, kada je izravni crveni karton dobio Vilibald Vuco. Tri minute kasnije, Matej Jelić je zabio za vodstvo domaćina.

S igračem manje gosti uspijevaju izjednačiti preko vrlo dobrog Bjelorusa Vitalija Lisakoviča u 27. minuti.

Prije odlaska na odmor Slaven je vratio prednost, strijelac je bio poljski branič Krystian Nowak u 37. minuti.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, unatoč velikoj dominaciji domaćeg sastava...