šok za Marseille

Monaco slavio na gostovanju, Subašić branio, Pašaliću tek 25 minuta

Nogometaši Monaca gostujućom pobjedom nad Nicom od 2-1 otvorili su novu sezonu u francuskom prvenstvu...

Danijel Subašić primio je pogodak od Germina u 7. minuti, kojim je Nica povela, ali je u 44. minuti domaćin ostao s igračem manje zbog isključenja Boscaglija, što je Monaco iskoristio za preokret u drugom poluvremenu. Silva je u 51. minuti pogodio za izjednačenje, a Kurzawa je u 62. minuti postavio konačan rezultat utakmice.

Mario Pašalić je bio u početnoj postavi Monaca, ali ga je trener Leonardo Jardim već u 25. minuti povukao iz igre, a umjesto njega ubacio Bernarda Silvu, strijelca izjednačujućeg pogotka.

U subotu je odigrano šest utakmica 1. kola nove sezone francuskog nogometnog prvenstva, a najveće iznenađenje priredio je Caen pobjedom u Marseilleu. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Delort u 27. minuti.