Bravo majstore!

Monaco prvak Francuske: Subašić i društvo prekinuli niz PSG-a!

Klub iz Kneževine dočekao je naslov prvaka poslije 17 godina čekanja.

U odgođenom susretu 31. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je pobijedio Saint Etienne 2:0 i kolo prije kraja Ligue 1 i osigurao naslov prvaka.

Uoči posljednjih 90 minuta sezone Monaco ima nedostižnih šest bodova više od PSG-a i slavlje u Kneževini može početi.

Golove odluke zabili su Kylian Mbappe u 19. minuti na asistenciju Radamela Falcaoa, te Valere Germain golom u sudačkoj nadoknadi. Upravo su Falcao i Mbappe vukli Monaco prema tituli prvaka. Falcao je ove sezone u Ligue 1 zabio 21 gol, a Mbappe 15 pogodaka.

Danijel Subašić ponovo je sjajno odradio posao na vratima domaćeg sastava osvojivši prvi naslov prvaka u karijeri. Velika motivacija zasigurno mu je bilo proglašenje za najboljeg vratara u Francuskoj.

Subašić je prije četiri godine na vratima Monaca slavio u drugoj ligi, dok je u dresu Hajduka osvojio hrvatski Kup 2010. godine.

Monacu je ovo osmi naslov prvaka u povijesti, ali prvi nakon 2000. godine.

Saint Etienne je rekorder sa 10 naslova prvaka, Marseille ima devet titula, a Nantes i Monaco po osam. Slijede Lyon (7), PSG (6), Bordeaux (6) i Reims (6).

Kolo prije kraja prvenstva Monaco ima 92 boda, PSG je drugi sa 86 bodova, a Nice na trećem mjestu ima 77 bodova.

U zadnjem kolu Monaco gostuje kod Rennesa, dok će PSG na svom travnjaku ugostiti Caen.