Postupio suprotno dogovoru

To mogu samo rijetki: Modrić odmah u prvoj utakmici pokazao kakav je kapetan

Hrvatska je u novi ciklus kvalifikacija za SP 2018. krenula remijem (1:1) protiv Turske.

U hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji godinama je prvi izvođač jedanaesteraca bio Darijo Srna. Nakon Srnina odlaska, odgovornost je preuzeo Luka Modrić. No, najstrožu kaznu u prvoj utakmici kvalifikacija za SP protiv Turske (1:1) izveo je Ivan Rakitić - i pogodio!

Nakon pogotka Ivan je poljubio tetovažu na lijevoj ruci. Pogodak je posvetio mlađoj kćeri Adari zbog čije je bolesti kasnio na pripreme uoči utakmice s Turcima. Suigračima se priključio tek u subotu.

''Prije utakmice dogovor je bio da ja pucam, ali kako je prekršaj bio na meni, prepustio sam Raketi da puca. Ivan je bio pravi izbor za to'', rekao je hrvatski kapetan Luka Modrić.

Rakitić je loptu namjestio na bijelu točku i bio je točan. Vatreni su poveli u 44. minuti, ali njihovo je slavlje kratko trajalo. Prije odlaska na odmor, u trećoj minuti sudačke nadoknade, Turci su izjednačili na 1:1. I taj rezultat ostao je do kraja utakmice.