Kranjčarev Portsmouth tvrd orah

Modrić asistent u Tottenhamovom novom remiju

Hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Vedran Ćorluka u dresu Tottenhama, te Niko Kranjčar u redovima Portsmoutha odigrali su cijeli susret za svoje momčadi u remiju 1:1, a najviše se istaknuo Luka Modrić koji je asistirao Jermaine Defoeu za izjednačujući pogodak Spursa u 70. minuti.

U ovoj utakmici još jednom su se napadači Tottenhama pristojno osramotili, a vratara gostiju Davida Jamesa pretvorili su u prvo ime susreta. U pojedinim trenucima, nakon nekih od nevjerojatnih promašaja svoje momčadi Harry Redknapp se u nevjerici hvatao za glavu i skretao pogled s terena jer su Defoe, Bent i društvo uspijevali promašiti i prazna vrata s tri ili pet metara.

I kao što to obično biva, Portsmouth koji se uglavnom branio i pokušavao prijetiti iz kontri uspio je jednu realizirati u 59. minuti. Veliki dio posla obavio je Armand Traore koji je vukao loptu gotovo 50 metara po lijevoj strani, a zatim krenuo u sredinu i uputio povratnu loptu Davidu Nugentu koji snažnim udarcem u donji desni kut ostavlja vratara Gomesa bez ikakvih šansi da zaustavi taj udarac.

U tim trenucima menadžer Tottenhama Redknapp sve karte baca u napad, a Vedrana Ćorluku šalje na krilnu poziciju potpuno na protivničku polovicu i to mu se vrlo brzo isplatilo. Ponajbolji pojedinac u redovima domaćina, Luka Modrić, uspio je primiti loptu na dvadesetak metara od vrata Portsmoutha. Nakon toga je dobro primjetio natrčalog Defoea kojem namješta loptu na udarac s ruba šesnaesterca, a povremeni napadač engleske reprezentacije snažnim udarcem kroz noge braniča gostiju Campbella uspijeva donijeti poravnanje.

Treba reći i da je Redknapp bio prisiljen zbog ozlijeda dvije izmjene izvršiti već u prvom poluvremenu kada su igru napustili ruski napadač Pavljučenko i kapetan King.

Ovim bodom sigurno više mogu biti zadovoljniji u Portsmouthu jer su se gotovo cijeli susret branili, dok za navijače Tottenhama ostaje nada da će njihovi ljubimci biti precizniji u narednim utakmicama.

Na ljestvici sada Spursi dijele posljednje mjesto na tablici s još pet drugih ekipa, a Portsmouth je tri boda iznad crte.