Hat-trick Čopa

Serija ide dalje: Dinamo na otužnom praznom Maksimiru zgazio Zadar!

U susretu trećeg kola HNL-a Dinamo nije imao nikakvih problema sa Zadrom.

Dinamo je pobijedio Zadar 5:0 i zadržao stopostotan učinak u novoj sezoni HNL-a, pred svega nekoliko stotina gledatelja na Maksimiru.

Modri nakon ovog trijumfa imaju maksimalnih devet bodova i gol-razliku 13:3, a nakon što su izgubili Superkup od Rijeke, igrači Zorana Mamića nanizali su, uključujući i ovu utakmicu, šest pobjeda.

Zadar je odolijevao Modrima u prvoj polovici prvog poluvremena da bi onda kola krenula nizbrdo uslijed jedne naoko bezazlene akcije.

S gotovo 30 metara pucao je Ivo Pinto, vratar Zadra Mladen Matković odbio je loptu, ali natrčao je Soudani i poslao loptu na drugu vratnicu gdje uklizava Duje Čop i šalje loptu u praznu mrežu. Bila je to 24. minuta, a četiri minute kasnije stigao je i drugi pogodak Modrih. Ovoga puta to nije bio plod konfuzije u zadarskoj obrani nego majstorije koju je režirao Arijan Ademi - silovito je opalio kapetan Modrih u ovoj utakmici s 25 metara i pogodio rašlje nemoćnog Matkovića.

Do poluvremena se rezultat nije mijenjao da bi početkom nastavka, u 52. minuti, Soudani glavom pospremio centaršut Ive Pinta u mrežu zalutalog Matkovića (krivo procijenio let lopte). Deset minuta prije kraja Duje Čop je fantastično izveo slobodan udarac s 20-ak metara, preko živog zida u gornji desni kut Matkovića koji je samo pogledom mogao ispratiti loptu u mrežu. Čop je kompletirao svoj hat-trick u 89. minuti kada se je našao na pravom mjestu nakon što je mladi Ante Ćorić pogodio vratnicu, a lopta se odbila prema nečuvanom Čopu.

Zoran Mamić je u ovom dvoboju iz igre vadio Soudanija, Machada i Ademija s ciljem da ih sačuva za uzvratni susret s danskim prvakom Aalborgom u trećem pretkolu Lige prvaka. Podsjećamo, Modri u srijedu na Maksimiru brane prednost 1:0 iz Danske.