Moćna Barca: Xavi uništio Malagu

U 9. kolu španjolske Primere Barcelona je došla do loš jedne uvjerljive pobjede, ovaj put na gostovanju kod Malage. Junak utakmice bio je veznjak Xavi Hernandez, koji je zabio dva pogotka.

Barcelona pod Guardiolinom palicom igra sve bolje i bolje. Zadnjih nekoliko kola Primere strahovito su gazili svoje protivnike, uključujući i opasni Atletico Madrid. Nije bolje prošla ni Malaga, kojoj su Katalonci utrpali četiri laka komada.

Guardiolina momčad povela je već u 5. minuti pogotkom Xavija, da bi u 12. domaći izjednačili, ali već u 18. minuti prednost gostima vraća Lionel Messi. Do kraja dvoboja Xavi je zabio još jednom, a četvrti gol Malaga si je sama zabila.

Barcelona je ovom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici Primere, jer do danas vodeća Valencia igra tek kasnije navečer protiv Santandera.

Osim Malage i Barcelone, večeras je igrao i Villareal protiv Atletic Bilbaoa. 'Žuta podmornica' uvjerljivo je slavila u gostima 4:1, a strijelci su bili Rossi, Cazorla, Pires i Jozy Altidore. Atletico Madrid također je došao do trijumfa, protiv Mallorce kod kuće 2:0 golovima Aguera.