Miše: Bez napadača nemamo što tražiti u Europi

Nakon itekako vidljive nemoći u Osijeku, Hajdukov trener danas je na redovnoj press konferenciji uputio svojevrsan apel upravi kluba. Svi su to vidjeli, a Miše je otvoreno rekao – Bijelima je potreban napadač.

'Dominirali smo tijekom prvih 15-20 minuta, stvorili dvije-tri prigode. Nakon toga nismo bili onakvi kakvi smo željeli biti, nastavili smo puno lošije. Vjerojatno su moji igrači rekli 'lako ćemo' kada su vidjeli prezimena suparnika, a takvim se pristupom ne može nikoga pobijediti', opalio je Miše po svojim igračima.

Vjerojatno su moji igrači rekli 'lako ćemo' kada su vidjeli prezimena suparnika

'Imali smo pogrešaka u dodavanju, nedovoljno trčali bez lopte u posjedu. U drugom poluvremenu, nakon što smo promijenili sustav, zaigrali s dvojicom napadača i jednom polušpicom, bili smo opasniji i uspjeli izjednačiti. Smatram da je krajnji rezultat realan', prenosi Mišine riječi službema stranica splitskog kluba.

Kaže Miše kako na razini nisu bili oni koji bi trebali biti najbolji, a to su Gabrić, Andrić, Tomasov i Ibričić.

'Krivo mi je što nismo startali s pobjedom, tjedan dana ranije protiv Blackburna ista je momčad odigrala vrlo dobro. Razočaran sam, situacija u klubu nikada nije bila bolja, ni ptičjeg mlijeka nam nije nedostajalo. A vožnju autobusom do Splita ne smatram kaznom, već u nedjelju ujutro smo bili u Splitu i imali cijeli dan odmora.'

Na kraju je Miše ipak morao spomenuti ono što su svi jasno vidjeli u subotnjoj utakmici u Gradskom vrtu.

'Bez klasnog napadača Hajduk ne može tražiti nešto u Europi. U HNL-u možda da, ali s maksimalnim angažmanom svih 11 igrača. Treba nam jedan igrač tipa Kalinića', zavapio je strateg Bijelih.