Striniću 90 minuta

Milanski derbi bez golova, Napoli deklasirao Cagliari

U susretu 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter i Milan odigrali su bez golova, a Napoli je na gostovanju deklasirao Cagliari 3-0 i potvrdio četvrtu poziciju na ljestvici Serie A.

U derbiju 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva, velikom milanskom derbiju Inter - Milan su odigrali bez pogodaka.
Bio je to 214. 'Derby della Madonnina', prvi u posljednjih 25 gradskih derbija u kojem nije bilo golova. Utakmicu je obilježila skromna igra oba sastava, kao što uostalom 'Nerazzurri' i 'Rossoneri' igraju ove sezone. Milan je ovim bodom ostao deveti, a Inter stepenicu niže.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Inter do 77. minute no nije pokazao previše. Marcelo Brozović je propustio susret zbog žutih kartona.

U ranije odigranom susretu Roma je propustila priliku vratiti se na drugu poziciju nakon što je na Olimpicu odigrala 1-1 protiv Atalante. Nakon što je Lazio u subotu izgubio na gostovanju kod Juventusa (0-2), Roma je današnjom pobjedom mogla preuzeti 'dvojku', poziciju koja direktno vodi u Ligu prvaka. Domaćin je dobro otvorio utakmicu i golom Francesca Tottija iz jedanaesterca poveo je već u trećoj minuti utakmice. U 24. minuti, također iz kaznenog udarca izjednačio je German Denis. U nastavku susreta Roma je imala inicijativu, no nije uspjela slomiti gostujuću obranu. U posljednjih 14 kola Roma je slavila samo tri puta.

Napoli je na gostovanju deklasirao Cagliari 3-0 i potvrdio četvrtu poziciju na ljestvici Serie A. Golove za Napoli postigli su Jose Callejon (24), Antonio Balzano (45-ag) i Manolo Gabbiadini (59). Za goste koji su od 63. minute igrali bez isključenog Christiana Maggia, cijeli susret je odigrao hrvatski nogometaš Ivan Strinić, dok Duje Čop nije nastupio za Cagliari.

Chievo i Udinese su odigrali 1-1, Igor Bubnjić je igrao za Udinese do 61. minute, dok Stipe Perica nije nastupio za momčad iz Udina. Palermo je pobijedio Genou 2-1, a Mate Jajalo je za domaćina igrao do 58. minute.

U posljednjem susretu 30. kola u ponedjeljak igraju Fiorentina i Verona.

Na ljestvici vodi Juventus sa 73 boda, Lazio i Roma imaju po 58 bodova, a četvrti je Napoli sa 53 bodova.