Mourinhov Inter ima +3

Milan remizirao kod Torina, Roma se budi

U posljednjem susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino i Milan su odigrali bez pobjednika, 2:2. Tako je Mourinhov Inter po prvi put ove sezone poveo na ljestvici s 3 boda prednosti pred konkurencijom.

U Milan se vratio Andrea Pirlo nakon višemjesečne pobjede, ali ni on im nije pomogao da dođu do pobjede. Ancelottijeva momčad vodila je veliki dio utakmice: domaći su poveli u 25. minuti golom Stalonea, ali već do 34. su Pato i Ronaldinho preokrenuli rezultat. Međutim, borbeni domaćini u 78. minuti ipak su izjednačili na 2.2 golom Rosine, i tako stigli do velikog boda protiv moćnog protivnika.

U popodnevnom terminu Roma je oduševila pobjedom 3:0 na gostovanju kod Leccea. Golovima Vučinića, Juana i Tottija 'Rimska vučica' deklasirala je domaćina i polako najavljuje povratak u borbu za plasman u europske kupove.

Na tablici Serie A vodi Mourinhov Inter sa sad već ugodna 3 boda prednosti ispred Milana i 6 ispred Juventusa, a ostatak društva ne djeluje dovoljno moćno da bi mogli ugroziti velikane. Roma zaostaje ogromnih 16 bodova za Interom, ali sad su već na 15. mjestu i polako bježe s dna tablice.