Milan novim porazom u Udinama sve dalje od vodećih

U 5. kolu talijanske Serie A Milan je doživio svoj drugi ovosezonski poraz, na gostovanju kod Udinesea rezultatom 1:0. Inter je pak bez većih problema svladao Napoli na San Siru s 3:1, a strijelci su bili Eto'o, Milito i Lucio...

Leonardov Milan tone sve dublje. To i nije iznenađenje: uoči sezone nisu se nabavila adekvatna pojačanja, a Kaka je napustio klub. Buđenje iz snova dogodilo se u gradskom derbiju kada ih je Inter pregazio, a novi poraz stigao je večeras u Udinama protiv Udinesea.

Do pobjede je Udinese stigao pogotkom talijanskog reprezentativca Di Natalea u 22. minuti, koji je poslao jedan odbijanac lagano u mrežu. Milan se do kraja susreta nije uspio vratiti, a posao je svima dodatno otežao Mathieu Flamini, crvenim kartonom pet minuta prije kraja.

Ronaldinho je i ovaj susret počeo na klupi. Igrao je tek posljednjih pola sata i čini se da ga trener Leonardo nema namjere stavljati u prvu momčad još neko vrijeme.

Inter pak nije imao nikakvih problema doma protiv Napolija. Već u prve četiri minute Eto'o i Milito zabili su svaki po gol, dodao je još jedan Lucio, a Lavezzi je za goste tek uspio smanjiti poraz. Tako je Mourinhova momčad preuzel vrh Serie A, uoči sutrašnje utakmice između Genoe i Juventusa.

Do 5. kola vodeća Sampdoria doživjela je prvi poraz, na gostovanju kod Fiorentine. Strijelci u pobjedi 2:0 za Viole bili su Jovetić i Gillardino.

Najzanimljiviji dvoboj odigrali su Palermo i Roma, a utakmica je završila 3:3. Budan je zabio prvi gol za domaće.

Serie A, 5. kolo:

Atalanta – Catania 0-0

Bari – Cagliari 0-1 (Nene 77)

Bologna – Livorno 2-0 (Portanova 35, Di Vaio 53)

Fiorentina – Sampdoria 2-0 (Jovetić 25, Gilardino 66)

Inter – Napoli 3-1 (Eto'o 2, Milito 5, Lucio 32 / Lavezzi 36)

Lazio – Parma 1-2 (Zarate 42-11m / Božinov 21, Amoruso 45-11m)

Palermo – Roma 3-3 (Budan 40, Miccoli 45, Nocerino 56 / Brighi 20, Burdisso 45, Totti 88-11m)

Udinese – Milan 1-0 (Di Natale 22)

Siena – Chievo 0-0