Lov na Ligu prvaka

Milan nakon 50 sekundi ostao s 10-oricom, Napoli tek u završnici iskoristio

U sklopu 34. kola talijanske Serie A Napoli je na svom travnjaku s 3:0 bio bolji od Milana, koji je praktički cijelu utakmicu igrao s igračem manje...

Nogometaši Napolija s uvjerljivih su 3:0 slavili protiv Milana, no do te su pobjede stigli tek u posljednjih 20 minuta susreta. Milan je nakon svega 50 sekundi ostao s igračem manje zbog prekršaja De Sciglia u svom kaznenom prostoru, nakon čega je Napoli propustio povesti s bijele točke. Udarac Gonzala Higuaina obranio je Diego Lopez.

De Sciglio nije bio posljednji čovjek obrane u trenutku prekršaja, tako da je odluka o izravnom crvenom kartonu možda ipak malo preoštra.

Argentinac se iskupio u 74. minuti kada je zabio za 2:0, 4 minute nakon što je Napoli u vodstvo doveo Marek Hamšik. Dvije minute nakon Higuaina konačan rezultat postavio je Manolo Gabbiadini.

Napoli je pobjedom zadržao nadu da bi mogao dostići Lazio ili Romu u posljednja 4 kola i izboriti nastup u Ligi prvaka. Lazio mu bježi 4, a Roma 5 bodova.