Ima 35 godina

VIDEO Srebrni Vatreni iz Rusije zabio prvi pogodak u sezoni: Lukavo je ispratio akciju

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Milan Badelj zabio je prvi pogodak za Genou ove sezone.

Milan Badelj (Foto: Afp)

Milan Badelj zabio je prvi pogodak za Genou u domaćoj pobjedi protiv Sassoula (2:1) u sklopu 36. kola talijanske Serie A.

Sassuolo, koji se bori za ostanak, poveo je preko Pinamontija (31-11m) koji je u prvom poluvrmeenu iskoristio kazneni udarac, ali Badelj (56) je poravnao nakon 10-ak minuta igre u drugom dijelu.

Kapetan Genoe je dobro pratio akciju nakon ubacivanja iz kuta te s jednog metra glavom na drugoj vratnici zabio svoj prvi pogodak sezone. Kompletni preokret uslijedio je sedam minuta kasnije kada je nespretni branič Sassuola Kumbulla (63-ag) poslao loptu u vlastitu mrežu nakon brzog protunapada domaćih.

Badelj je igrao do 85. minute za Genou, a u istoj je minuti igru napustio i hrvatski reprezentativni stoper u sastavu Sassuola Martin Erlić.

Genoa je ovom pbojedom preskočila Monzu i sada je 11. sa 46 bodova, dok je Sassuolo ostao predzadnji sa 29 bodova, četiri manje od 16. frosinonea i 17. Empolija koji drže posljednja dva mjesta koja osiguravaju ostanak.

Preokret se dogodio i u Veroni gdje je Torino, kojega vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, svladao domaćina sa 2:1. Verona je povela golom Swiderskog (67), ali Savva (77) i Pellegri (83) su osigurali tri boda Torinu.

Nikola Vlašić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Torina koji se bodovno izjednačio s devetom Fiorentinom, oba sastava imaju po 50 bodova, ali Fiorentina je odigrala dvije utakmice manje. Samo bod više ima osmi Napoli. Verona je i dalje u borbi za ostanak, 14. sa 34 boda.

Gol Milana Badelja možete vidjeti OVDJE.

Andrej Kramarić VIDEO Hoffenheim izdemolirao fenjeraša: Kramarić sjajan, upisao dvije asistencije divider

Luka Ivanušec Dalić zadovoljno trlja ruke: Ivanušec u sjajnoj formi, upisao novu asistenciju za Feyenoord divider

Lovro Zvonarek VIDEO San je postao stvarnost! Dragulj hrvatskog nogometa započeo za Bayern i odmah zabio gol! divider