Manchester United došao je spektakularne pobjede gradskom derbiju protiv Cityja, golom Owena u 96. minuti za trijumf Crvenih vragova 4:3!

Fantastična utakmica na Old Traffordu. Ljuti gradski rivali United i City odigrali su nezaboravan meč, koji je obilovao preokretima do posljednjeg sučevog zvižduka.

Manchester United triput je vodio, ali se City svaki put vraćao u igru. Već u 2. minuti Rooney je nakon lijepe kombinacije s Evrom spretno zabio za 1:0, no ubrzo je vratar domaćih Foster zabrljao i poklonio loptu Tevezu koji je proigrao Barryja a ovaj izjednačio.

U drugom dijelu prava golijada. U 49. minuti Fletcher je glavom doveo United u vodstvo, ali je Bellamy samo tri minute kasnije strašnim golom u rašlje izjednačio. Fletcher je opet doveo domaće u vodstvo glavom u 80. minuti, ali je Bellamy opet izjednačio u 90. minuti!

Kad su svi pomislili da je gotovo, sudac je produžio dvoboj šest minuta i u sudačkoj nadoknadi Michael Owen našao se sam i pogodio za 4:3, za veliki trijumf Uniteda.

Gostujući menadžer Hughes ljutio se zbog preduge sudačke nadoknade, ali nije mu to pomoglo: City je doživio prvi poraz sezone, a United najavio pohod na vrh i još jedan veliki dvoboj sa Chelseajem za naslov prvaka.