VIDEO Messi gura Barcu: Pao i posljednji preživjeli

Getafe je do ovoga susreta bio jedina momčad Primere koju katalonski nogometni stroj nije uspio savladati, nodeća momčad španjolske nogometne lige upisala je šestu uzastopnu pobjedu.

Pogotkom Lionela Messija iz 19. minute Barcelona je na gostovanju svladala Getafe 1-0 i napravila dodatni korak prema naslovu prvaka. Nakon četiri međusobna ogleda u kojima Barcelona nije pronašla put do pobjede (dva remija, dva poraza), zaustavljena je i ta serija i to nakon još jedne lucidnosti sjajnog Argentinca.

Pronašao je Messi put pored trojice suparničkih nogometaša i lijevom nogomet uputio neobranjivi udarac za minimalnu, ali vrijednu pobjedu sastava Josepa Guardiole. Bio je to 20. prvenstveni pogodak Barceloninog argentinskog nogometnog čarobnjaka.

Gostujuću pobjedu upisao je i Deportivo. Nakon četiri utajkmice bez slavlja gostovali su kod Athletica i slavili pogotkom Alvareza iz 85. minute. Atletico nije imao problema protiv slabašne Numancije (3-0), dok su Malaga i Mallorca podijelili bodove nakon 1-1.