Riječani ne daju vrh

'Ovo je bila ratnička pobjeda, na njima se živi'

Rijeka je pobjedom nad Istrom u 18. kolu HNL-a učvrstila prvo mjesto na ljestvici...

Momčad Matjaža Keka slavila je s 1:0, a jedini pogodak na susretu postigao je Marin Tomasov u 18. minuti.

Prva HNL: Rijeka ranim pogotkom ponovno samostalna na vrhu

''Bila je ovo ratnička pobjeda. Utakmicu smo trebali riješiti u prvom poluvremenu, bilo je možda malo previše emocije i želje za individualnim prodorima. Ipak, pobjeda je najvažnija, na pobjedama se živi'', rekao je Matjaž Kek.

Rijeka sada ima 38 bodova, tri više od Hajduka i pet od Dinama koji ima utakmicu manje, u nedjelju igra s Lokomotivom.

Istra je, pak, na sedmoj poziciji s 19 bodova.

''Izgubili smo utakmicu od bolje momčadi. Rijeka je bila puno bolja u sredini terena, puno agresivnija i jednostavno nam nije dala prostora da napravimo nešto više u napadu. Odigrali smo utakmicu bez šanse, a iako smo se trudili i pokušavali, nije išlo. No, igračima ne mogu ništa predbaciti jer su dali sve od sebe'', rekao je trener gostujuće momčadi Robert Rubčić.