vraća se u formu

VIDEO Napokon Mandžo! Hrvat odgovorio na kritike Talijana na najbolji način

Mario Mandžukić stigao je do prvijenca u talijanskom prvenstvu u susretu 9. kola protiv Atalante.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić zabio je svoj prvi pogodak za Juventus u prvenstvu. Nakon gola u Superkupu i Ligi prvaka protiv Manchester Cityja, Mandžo je prvijenac u ligi dočekao u 9. kolu u pobjedi 2:0 protiv Atalante.

Bio je to drugi pogodak na utakmici u 49. minuti nakon asistencije Paula Dybale koji je bio strijelac prvog pogotka u 28. minuti na asistenciju Pogbe. Mandžukić je igrao do 77. minute kada ga je zamijenio Alvaro Morata, a prilikom izlaska je dobio veliki pljesak navijača.

Mandžukić je u talijanskim medijima posljednjih dana dobio kritike zbog sterilnosti u napadu 'zebri'. Ovo je sigurno bio najbolji odgovor. Massimiliano Allegri u napad je ovaj put postavio dvojicu igrača, a oba su zabili. Talijanski trener također je žestoko napadnut u medijima jer ne forsira mladog Dybalu, a protiv Atalante mu je dao priliku što se pokazalo punim pogotkom.

Na klupi je ostavio svog ljubimca Alvara Moratu za kojeg je neki dan izjavio kako mu je on jako važan igrač, a promijenio je i sustav s trojicom u napadu. Ispred trojca Pogba - Marchisio - Khedira zaigrao je Pereyra ispred kojeg je spomenuti dvojac Mandžuki - Dybala.

Pobjedu je ostvario i Milan koji je na San Siru porazio Sassuolo 2-1. Domaćin je do pobjede stigao golovima Carlosa Bacce (31-11m) i Luiza Adriana (86), dok je pogodak za goste, koji su od 29. minute igrali bez isključenog Andree Consiglija, postigao Domenico Berardi (53). Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret za goste.

Večeras su na rasporedu još tri utakmice, a sastaju se Fiorentina - Roma, Lazio - Torino i Chievo - Napoli. Na ljestvici vodi Fiorentina sa 18 bodova, koliko ima i Inter na drugom mjestu. Treća je Roma sa 17 bodova. Juventus je skočio na 12 mjesto sa 12 bodova.

Milan - Sassuolo 2-1 ( Bacca 31-11m, Luiz Adriano 86 / Berardi 53)
Juventus - Atalanta 2-0 ( Dybala 28, MANDŽUKIĆ 49)
Udinese - Frosinone 1-0 ( Lodi 20)
Sampdoria - Verona 4-1 (Muriel 11, Zukanovic 28, Soriano 45, Eder 54 / Ionita 75)