Pobjeda u sjeni nereda

Mario Mandžukić asistirao u pobjedi aktualnog prvaka Atletico Madrida

Nogometaši Atletica svladali su u nedjelju u Madridu Deportivo Corunu s 2-0 (1-0) u utakmici 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva...

Privremeno su se nogometaši Diega Simeonea probili na drugo mjesto prvenstvene ljestvice s četiri boda zaostatka za vodećim Real Madridom. Strijelci za Atletico bili su Saul Niguez u 43. minuti i Arda Turan u 55. minuti dvoboja.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, u devetoj ovosezonskoj pobjedi aktualnog branitelja naslova prvaka odigrao je dobrih 58 minuta, nakon čega je izašao iz igre. Spomenimo i da je početkom utakmice bio i jako blizu pogotka, ali je njegov udarac glavom odsjeo na vratnici.

Madrižani su poveli krajem prvog poluvremena preko Saula, kojem je asistirao hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. Atletico je, točnije Koke, izveo korner s lijeve strane svog napada, Mandžukić je na prvoj vratnici igrao glavom i prebacio loptu na drugu stranu, gdje ju je lakoćom u mrežu poslao Saul.

Drugi pogodak pao je također nakon prekida. Atletico je ovoga puta izveo korner s druge strane, loptu su domaćini kratko izbili, a istu je Arda Turan uz pomoć gostujućeg igrača poslao u mrežu za konačnih 2-0.

Recimo i da je utakmica odigrana u sjeni navijačkih nereda, pri kojima je jedna osoba, kako zasada prenose tamošnji mediji, izgubila život.