Juveova startna trica

Mandžukić zabio prvi gol sezone u Serie A: Čop izborio, Buffon obranio penal

Počela je Serie A, a u prvoj utakmici Stara dama nije imala problema.

Juventus je s 3:0 protiv Cagliarija krenuo po sedmi uzastopni Scudetto.

U prvoj utakmici nove sezone Serie A gosti sa Sardinije nisu dugo izdržali netaknute mreže u Torinu. Već u 12. minuti naš Mario Mandžukić reagira manirom pravog golgetera na ubačaj Lichsteinera i donosi Staroj dami prednost.

Mogao je Cagliari do izjednačenja u 39. minuti. Jedanaesterac je izborio Duje Čop, ali Gianluigi je obranio udarac kojeg je s bijele točke uputio Diego Farias.

Kako to već obično biva, nekoliko minuta kasnije, na isteku prvog poluvremena, Paulo Dybala povećava vodstvo, a sredinom nastavka, u 66. minuti, Gonzalo Higuain je postavio konačan rezultat.

Gotovo jednako uvjerljivo poput Juvea u novu sezonu krenuo je Napoli. Njihovo gostovanje kod Verone završilo je 1:3.

Napoli za sedam minuta riješio Veronu

Veronin igrač Samuel Souprayen im je autogolom u 32. minuti olakšao put do pobjede. U 39. je Arkadiusz Milik povećao prednost, a u 62. Faouzi Ghoulam zabio treći gol za Napoli koji idući tjedan igra supervažnu utakmicu kod Nice.

Radi se o uzvratu play-offa Lige prvaka, a u prvoj utakmici podno Vezuva bilo je 2:0 za talijanski sastav.

U 83. minuti je Giampaolo Pazzini iz penala ublažio poraz Verone.