Sreća u nesreći

Mandžukić ipak nije teže ozlijeđen

Sinoćnji Dinamov trijumf u derbiju kola zasjenio je divljački start igrača Slavena Rogulja na Mariju Mandžukiću. Hrvatski reprezentativac iznesen je s terena na nosilima, no ozljeda na sreću ipak nije teže prirode.

Dinamo je sinoćnjom minimalnom pobjedom (1:0) protiv Slaven Belupa nastavio trku za prvaka. No Mandžukićevo iznošenje s terena s bolnom grimasom zabrinuo je sve navijače Modrih. Ipak, prema informacijama dr. Šebečića, Mandžukić nasreću nije teže ozlijeđen. Dobio je udarac ispod koljena u živac od kojeg mu je utrnula noga. Danas će se vidjeti hoće li biti potrebe za magnetskom rezonancom.

Nakon utakmice trener gostiju Mile Petković čestitao je Dinamu na pobjedi, a na pitanje o Roguljovom brutalno startu rekao je sljedeće:

'Apsolutno ne podržavam oštru igru. Rogulj će biti oštro ukoren, premda ne vidim kako je taj start drukčiji od onog na Juriću u prvim minutama susreta.'

Trener Vlak je nakon utakmice sipao zadovoljstvo zbog pobjede:

'Zasluženo smo pobijedili. Imali smo nekoliko prilika, na momente smo bili u grču. Najvažnije je da smo dobili i održali priključak s Hajdukom. Zadovoljan sam htijenjem igrača.

Vlak je malo promiješao i taktiku i sastav. 'Igrali smo u formaciji 4-4-2, Šokota je dobio priliku od prve minute i opravdao je očekivanja. Jedino što je nedostajalo je da zabije gol. Također, Tomečak je odigrao korektnu utakmicu', rekao je Dinamov trener na press konferenciji nakon utakmice.