Bomba Ronalda s 30 metara

Iako druga četvrtfinalna večer Lige prvaka nije bila dramatična kao dan ranije, vidjeli smo sjajne poteze i očekivani polufinale. Očekivani nakon ždrijeba, jer Manchester United provukao se među četiri najbolja zbog sjajnog poteza Ronalda, dok je Arsenal razbio Villareal.

Nakon što je prva utakmica između Manchestera i Porta na Old Traffordu iznenađujuće završila 2:2, mnogi su pomislili kako je United pred ispadanjem iz Lige prvaka. No stari lisac Ferguson imao je Ronalda koji je golom s 30 metara poslao svoj klub u polufinale. Bila je to tvrda utakmica u kojoj je Porto igrao preslabio da na svom terenu izbori makar remi koji bi ga odveo među četiri najbolja.

Fenomalan pogodak Cristiana Ronalda sa 30 metara možete vidjeti ovdje!

Tako su ponovo, kao i prošle godine, u polufinalu četiri engleska kluba, jer Arsenal je lako isprašio Villareal s 3:0 u utakmici u kojoj jue Wengerova momčad ponovo pokazala veliku snagu i zavidnu formu pred završnicu prvenstva i Lige prvaka.

Arsenal je ove godine u polufinalu zamijenio Liverpool, a englesko polufinale ovaj put će biti Arsenal – Manchester. Chelsea će napokon izbjeći engleski klub, no ovaj put pred njima je opet velika Barca. Može li Barcelona protiv Engleza vidjet ćemo 28. i 29. ovog mjeseca kada se igraju polufinalne utakmice.

Rezultati:

Porto - Manchester United  0:1

Arsenal - Villareal  3:0

Najzanimljivije trenutke Lige prvaka pogledajte ovdje.

Tijek utakmica...

Manchester United treba pobjedu u Portu ili neodlučeno s makar šest golova, jer Porto ima 2:2 iz prve utakmice.

Na Dragau je poveo United već u šestoj minuti fenomenalnom golčinom Cristiana Ronalda kojeg su domaći navijači dočekali gromoglasnim zvižducima. Ovo je sigurno veliki šok za Porto.

Arsenal je krenuo silovito i već je mogao voditi s više golova razlike. Walcott je donio prednost domaćinu u 10. minuti nakon opsade gola Villareala. Bio je to prelijepi lob. Walcott je sada svima pokazao kako se vraća u velikom stilu.

Počela su druga poluvremena. U Portu se spustila obilna kiša tj. pljusak što može uvelike utjecati na rezultat i igru...

Arsenal je na pola puta do polufinala s Unitedom. Adebayor, još jedan povratnik, zabio je u 60. minuti za 2:0.

Eguren je nepotrebno dobio drugi žuti karton zbog prigovora nakon 11-erca za Arsenal. Srušen je Walcott, a  Van Persie je zakucao loptu u mrežu i Arsenal je u polufinalu.