Novi lider engleske lige

Manchester United preuzeo vrh Premiershipa

Aktualni europski i engleski prvak Manchester United probio se na prvo mjesto Premiershipa nakon što je u susretu 22. kola na gostovanju pobijedio Bolton 1:0. Pobijedili su i pratioci pa vrh engleske lige izgleda prilično zgusnut.

Manchester United je ubilježio sedmu pobjedu u zadnjih 8 nastupa, odnosno petu zaredom. Šest od tih sedam pobjeda u zadnjih 8 kola Premiershipa ostvarili su ''crveni vragovi'' s istim rezultatom, 1-0! Ovoga puta, minimalnu pobjedu slavili su na Reebok stadionu protiv domaćeg Boltona

Pogodak odluke koji doveo Vragove na vrh postigao je Dimitar Berbatov u posljednjoj minuti utakmice. Ako Liverpool sutra ne pobijedi Everton, United će i s utakmicom manje ostati na vrhu engleske lige.

Šest od sedam pobjeda u zadnjih 8 kola Premiershipa 'crveni vragovi' su ostvarili s istim rezultatom 1-0

Teškom mukom pobjedu je upisao i Chelsea protiv Stoke Citya 2:1. Gosti su poveli pogotkom Delapa (60), a Bluesi su okrenuli rezultat u posljednjim minutama susreta. Izjednačio je Juliano Belletti u 89. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Frank Lampard u petoj minuti nadoknade.

Chelseajev memadžer Lus Felipe Scolari opet nije uvrstio u konkurenciju za sastav bjelokošćanskog napadača Didiera Drogbu, baš kao niti u ponovljenoj utakmici 3. kola FA Cupa ovoga tjedna protiv trećeligaša Southenda, u kojoj je Chelsea pobijedio s 4-1, što bi mogao biti singal da je Drogba blizu izlaznih vrata Chelseaja.

Aston Villa i dalje grabi prema vrhu. Novom pobjedom dobro su se udomaćili kao novi član 'velike četvorke'. Do pobjede na gostovanju kod Sunderlanda došli su nakon preokreta. Domaćin je vodio golom Collinsa iz 11. minute, no Villa dolazi do tri boda nakon golova Milnera u 60. i Barryja u 80. minuti.