Manchester izbacio Spurse iz FA kupa

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su Tottenham 2-1 u utakmici četvrtog kola FA Cupa i tako izborili sljedeći krug natjecanja, a Kranjčarov Portsmouth priredio je najveće iznenađenje kola.

Iako je menadžer Tottenhama Harry Redknapp ranije tijekom tjedna najavio da bi utakmicu mogao započeti s rezervnim sastavom kako bi odmorio ključne igrače za važne premierligaške dvoboje koji im slijede, to nije bio slučaj i tako su na travnjaku od prve minute zaigrali i hrvatski reprezentativci Vedran Ćorluka i Luka Modrić.

Poveo je Tottenham već u petoj minuti preko Pavljučenka koji je iz sredine kaznenog prostora glavom pogodio donji desni kut Unitedovog gola nakon asistencije Toma Huddlestonea. Do preokreta su 'crveni vragovi' došli u samo dvije minute preko Paula Scholesa i Dimitra Berbatova.

Do preokreta su 'crveni vragovi' došli u samo dvije minute preko Paula Scholesa i Dimitra Berbatova

Prvo je Scholes u 35. minuti prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora, koji je dotaknuo jednog obrambenog Tottenhamovog igrača, savladao vratara Bena Alnwicka, da bi zatim Berbatov iskosa s desne strane s nekih dvanaestak metara također pogodio mrežu svojeg bivšeg kluba. Kod oba gola asistent je bio također bivši Tottenhamov igrač Michael Carrick. Modrić je zamijenjen na poluvremenu, dok je Ćorluka odigrao svih 90 minuta.

Svakako najveće iznenađenje 4. kola engleskog FA Cupa je ispadanje branitelja naslova Portsmoutha na domaćem Fratton Parku od drugoligaša Swansea Cityja. Trenutno devetoplasirana momčad engleske druge lige bila je kvalitenija tijekom utakmice i na kraju je kapitalizirala svoju bolju igru pobjedom 2-0. Golove za Swansea zabili su Nathan Dyer i Jason Scotland, a za momčad Portsmoutha Niko Kranjčar nije nastupio zbog ozljede aduktora desne noge.

Chelsea je na Stamford Bridgeu savladao drugoligaša Ipswicha 3-1 uz dva gola njemačkog veznjaka Michaela Ballacka. Na poluvremenu je rezultat bio neriješen 1-1, a u drugom dijelu Ballack svojim drugim golom na utakmici i Lampard svojim prvim donose londonskoj momčadi prolaz u sljedeći krug natjecanja.

Od ostalih utakmica spomenimo još remije Doncaster Roversa i Aston Ville 0-0 i West Bromwich Albiona i Burnleyja. Priliku za prolaz dalje momčadi će tako tražiti u ponovljenim utakmicama samo s izmijenjenim domaćinstvom.

FA Cup, 4. kolo:

Hartlepool – West Ham 0-2 (Behrami 44, Noble 45-11m)
Chelsea – Ipswich 3-1 (Ballack 16, 59, Lampard 85 / Bruce 34)
Doncaster Rovers – Aston Villa 0-0
Hull City – Milwall 2-0 (Turner 15, Ashbee 84)
Kettering – Fulham 2-4 (Westcarr 36, 83-11m / Davies 12, Murphy 77, Johnson 88, Zamora 89)
Portsmouth – Swansea City 0-2 (Dyer 26, Scotland 45-11m)
Sheffield United – Charlton 2-1
Sunderland – Blackburn 0-0
Torquay – Coventry City 0-1
Watford – Crystal Palace 4-3
WBA – Burnley 2-2 (Koren 31, Kim 45 / Alexander 24-11m, Paterson 89)
Wolverhampton – Middlesbrough 1-2 (Vokes 63 / Alves 44, Emnes 83)