United posustaje

Manchester ipak uzdrman: Crveni kartoni i poraz od Fulhama

Liverpoolov nokaut na Old Traffordu prošlog vikenda bio je ipak žešći nego što je Alex Ferguson mislio. Drugi poraz Uniteda zaredom još nije viđen ove sezone, a nervoza 'vragova' bila je očita.

1:4 iz derbija s Liverpoolom još je zvonilo u glavama igrača Manchestera kada je Scholes u 17. minuti namjerno rukom spriječio gol domaćih. Rezultat toga bio je crveni karton i gol Murphyja iz 11-erca.

Fulham je prikazao odličnu igru, a novi nokaut United je doživio u 87. minuti nakon briljantnih škarica Mađara Gere. To je sve toliko isfrustriralo Rooneyja da je u 87. minuti isključen nakon drugog žutog kartona, a prvi je zaradio svega šest minuta prije.

U Liverpoolu slave i u euforiji čekaju sutrašnji okršaj s Aston Villom koja polako pada u formi. Redsi bi mogli doći na gol zaostatka ako sutra pobjede, no Manchester još uvijek ima utakmicu manje.

Arsenal je u gostima slavio kod Newcastlea s 3:1, a hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva nije ulazio u igru.

U 24. minuti igrač domaćih Obafemi Martins je promašio kazneni udarac, Nicklas Bendtner je u 57. doveo Arsenal u vodstvo, a Martins se donekle iskupio samo minutu kasnije izjednačujućim pogotkom. Pobjedu su Arsenalu donijeli Abou Diaby (64) i Sammy Nasri (67).