Prvi pratitelji Liverpoola

Manchester City se prošetao kroz Birmingham i izbio na drugo mjesto

Kompletirano je 22. kolo engleske Premierlige.

U posljednjoj utakmici 22. kola engleske Premierlige Manchester City je kao gost sa 6:1 pobijedio Aston Villu i skočio na drugo mjesto, preskočivši Leicester koji je u subotu na svom terenu poražen od Southamptona.

Sve dileme oko pobjednika bile su riješene već u prvom poluvremenu, uraganskim nastupom Građana.

Riyad Mahrez se upisao među strijelce u 18. i 24. minuti, a prije odlaska na odmor zabili su i Sergio Aguero i Gabriel Jesus.

U nastavku je Aguero postigao još dva pogotka i time kompletirao svoj hat-trick.

Anwar El-Ghazi je u sudačkoj nadoknadi iz jedanaesterca postigao počasni pogodak za domaćine.

City je tako iskoristio subotnji poraz Leicestera i probio se na drugu poziciju na kojoj kasni 14 bodova za Liverpoolom koji ima utakmicu manje.