U Upravu Dinama ušao je 2002. i od tada, već dugih 13 godina, traje igra nadmudrivanja sa zakonima i pravilnicima, jer član Uprave kluba ne smije posredovati u transferima igrača. Pa je agencija najprije prebačena na njegovog sina Marija. Ali budući da i srodstvo spada u sukob interesa, posao je prebačen na pouzdanika, Nikkyja Vuksana.
Menadžerstvo i agencije: Biznis na kojem su Mamići okrenuli milijune
Ono što i Zdravko Mamić priznaje da je istina jest: Prvo, da je imao agenciju za transfere nogometaša i drugo, da je i nakon te agencije s nogometašima sklapao građanske ugovore po kojima su mu plaćali određeni postotak svojih primanja.
Ono što on opovrgava jest formalna veza menadžer-igrač između njega ili članova njegove obitelji i nogometaša danas.
Ali unatoč tvrdnjama da njegova obitelj nema veze s transferima, sin Mario Mamić konstantno se pojavljivao u tim prilikama. U Dubrovniku je pregovarao o novom Modrićevom ugovoru s Tottenhamom, sjedio je s Marcelom Brozovićem na San Siru uoči transfera u Inter, a u slučaju Matea Kovačića, prestižna španjolska 'Marca' upravo Marija Mamića navodi kao agenta.
Svote koje igrači Dinama ostvaruju su multimilijunske. Samo na temelju odšteta:
Modrićev odlazak u Tottenham plaćen je 21 milijun eura.
Eduardov odlazak iz Dinama u Arsenal plaćen je 13 milijuna eura.
Jednako tako, i Ćorlukin transfer u Manchester City.
Za Lovrena je plaćeno osam milijuna, pa za Kovačića 11 milijuna eura.
A gdje su još i njihove godišnje plaće, koje se penju i do sedam milijuna eura. Za najbliže suradnike uhićenih, mantra je ista: sve je to politika, i nije pravi trenutak.