Gradski derbi

Zagreb treći put ove sezone nepremostiv za Dinamo koji je sve bliže svojoj misiji

U dvoboju 33. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši NK Zagreba i Dinama odigrali 1-1 (1-1), pa je prvak Dinamo i dalje neporažen ove sezone...

Dvoboj je već u 7. minuti susret otvorio pogotkom Angelo Henriquez, Dinamov najbolji strijelac ove sezone, koji je nakon velike gužve iz blizine pogodio nebranjenu mrežu.

U prvoj minuti dodatka prvog poluvremena dosuđen je kazneni udarac za Zagreb nakon prekršaja nad Filipom Krovinovićem. Udarac Josipa Jurendića s 'bijele točke' obranio je vratar Eduardo, no Jurendić je bio najbrži na odbijenoj lopti i iz drugog pokušaja izjednačuje na 1-1.

Dinamo je vodeći s 81 bodom i ovo mu je bio deveti remi, a Zagreb je s 40 bodova na petom mjestu preskočio Slaven Belupo.

Pred 2000 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Mihalj iz Mlake.

Strijelci: 0-1 Henriquez (7), 1-1 Jurendić (45+2)

Promašeni penal: Jurendić (Zag, 45+2)