prijenos na gol.hr

Mamić: Da Dinamo ima atmosferu kao Rijeka bilo bi 30 bodova razlike

U srijedu u 18 sati Dinamo i Rijeka igraju prvu utakmicu polufinala Kupa.

Utakmicu Dinamo - Rijeka gledajte u srijedu od 18 sati putem live streama na našem portalu.

Četiri dana nakon prvenstvenog remija (2:2) na Kantridi, Dinamo dočekuje Rijeku u prvoj utakmici polufinala Kupa. Uoči utakmice trener Modrih Zoran Mamić održao je press konferenciju.

''Čeka nas prvo poluvrijeme polufinala Kupa protiv ekipe koja jako dobro igra na rezultat. Imaju kvalitetu, pokazali su to u subotu pa iako smo bili dobri moramo biti puno bolji nego na Kantridi da bi utakmica završila dobrim rezultatom za nas. Trebamo popraviti realizaciju... Imali smo dosta prilika, a Rijeka praktički do zadnje minute nije puknula po golu.''

Na pitanje što bi bio dobar rezultat Mamić je odgovorio:

Za mene je dobar rezultat svaka pobjeda bez primljenog pogotka.''

Nakon prve utakmice vidjeli smo visoke tenzije nakon prelijepog pogotka Josipa Radoševića u zadnjim minutama.

''Što znači tenzije? Stojim iza svojih riječi, ali to se dogodilo jučer i ne razmišljamo više o tome. Ne treba se vraćati, gledamo prema naprijed jer se ne živi od onoga što je bilo jučer.''

U subotu je zbog drugog žutog kartona isključen Junior Fernades.

''To je jedna od odluka koje su smiješne. To zaista je pravilo, ali onda se trebalo kazniti puno više igrača, a bili smo svjedoci milijun utakmica u kojima svi s klupe s trenerom slave na korner zastavici... Kažem, to je odluka koja je meni potpuno nerazumljiva. Ako je to pravilo, a meni zaista nema smisla onda treba biti dosljedan; samo to.''

Upitan je i Arijan Ademi: ''Dobio je jak udarac po zglobu koji je otečen. Upitan je i danas ćemo još vidjeti, ali teško je reći. Poznajući Ademija on će stisnuti zube i napraviti sve da igra, ali ako će postojati i najmanja šansa za pogoršanje ozljede onda nećemo riskirati.''

Modri su na Kantridi još jednom igrali s tri braniča u zadnjoj liniji, no Mamić nije rekao hoće li tako biti i u Kupu:

''To diktiraju ozljede i koga imamo na raspolaganju. Dobro je funkcioniralo i svakako je dobro znati da po potrebi možemo koristiti i taj sustav. Vidjet ćemo hoćemo li se vratiti na četiri u zadnjoj liniji ili opet igrati s tri braniča.''

Mamić je pozvao navijače Dinama da pomognu klubu u Kupu.

''Da Dinamo ima kod kuće atmosferu kao što ima Rijeka na Kantridi ne bi bilo 14 nego 30 bodova razlike. U prvenstvu nije bilo neizvjesnosti zbog bodovne razlike, a ova utakmica je ipak drugačija jer odlučuje o finalu Kupa. Pritisak je veći i očekujem Rijeku koja će igrati na rezultat. Ne znam hoće li biti zatvoreni ili ne, ali mi smo Dinamo i ne gledamo protivnika nego želimo igrati svoju igru.''