U zadnjoj minuti iz pobjede u poraz

Mali nogomet: Hrvatska na nevjerojatan način ostala bez EP-a

Što se dogodilo sinoć u Ostravi teško je povjerovati. Hrvatskoj je trebao bod kako bi se plasirala na završnicu Europskog prvenstva koje će se iduće godine održati u Mađarskoj. Minutu prije kraja u rukama smo imali i pobjedu, a onda je uslijedila drama.

Hrvatska reprezentacija u malom nogometu nije se uspjela plasirati na završnicu Europskog prvenstva koje će se iduće godine održati u Mađarskoj.

Nakon pobjeda protiv Bosne i Hercegovina (3:2) i Latvije (2:0) odabranici izbornika Miće Martića su u posljednjem susretu kvalifikacijskog turnira u Ostravi, u dramatičnom ogledu izgubili od Češke 2:3 i na koncu osvojili drugo mjesto u skupini. Hrvatska je za prolaz na EP trebala barem bod, no nažalost u zadnjoj minuti utakmice primila je dva pogotka i izgubila utakmicu.

Češka je povela pogotkom Zdeneka Slame, izjednačio je Matija Đulvat, a potom je Tihomir Novak doveo Hrvatsku u vodstvo. Međutim, u posljednjoj minuti utakmice Češka je uspjela zabiti dva pogotka, a dvostruki strijelac je bio Martin Dlouhy. Česima je pomoglo što je Hrvatska zadnje trenutke utakmice igrala bez isključenog Novaka zbog prekršaja nad Marekom Kopeckýjem.

Neki izvještaji govore kako je posljednji pogodak Čeha pao nakon nepostojećeg prekršaja koji je domaćina u zadnjoj minuti odveo na EP.

Hrvatskoj je za plasman na EP trebao bod kako bi se našla među četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije. No, nije uspjela, a put u Mađarsku je izgubila zbog slabije razlike pogodaka.

Naši malonogometaši su u tri susreta osvojili šest bodova uz razliku pogodaka 7:5.

Od drugoplasiranih reprezentacija Azerbajdžan je osvojio bod više, dok su Bjelorusija, Srbija i Slovenija imale po šest bodova i bolju razliku pogodaka. Kao pobjednici skupina na EP idu Ukrajina, Španjolska, Češka, Italija, Belgija, Portugal i Rusija.

Završnica EP-a održat će se od 18. do 30. siječnja u Budimpešti i Debrecenu.