Lavovi imali igrača više

Lyon napravio veliki kiks i ponudio PSG-u obranu naslova

Nogometaši Lyona prošustili su priliku vratiti se na vrh ljestvice francuskog prvenstva izgubivši na svom terenu od Nice sa 1-2 (0-1) u subotnjem dvoboju 30. kola...

Gosti iz Nice su poveli preko Carlosa Eduarda (23), Lyon je poravnao iz 11-erca početkom drugog poluvremena kojega je iskoristio Gonalons (56-11m), a od tog je trenutka domaći sastav imao i igrača više na terenu. No, umjesto da iskoristi brojčanu prednost, Lyon je u završnici primio pogodak i ostao bez ijednog boda. Strijelac je bio Eysseric (86-11m).

Lyon je tako ostao na 58 bodova, jednom manje od vodećeg Paris SG-a koji je u petak pobijedio Lorient sa 3-1 (1-0). Sva tri gola za Parižane, od čega prva dva iz kaznenih udaraca, postigao je Zlatan Ibrahimović (4-11m, 82-11m, 90+1), dok je nadu u osvajanje boda gostima sredinom drugog poluvremena dao Jordan Ayew (67).

Nice je ovom pobjedom stigla na 12. mjesto sa 37 bodova.