Izravni crveni karton

Ludilo u jednom od najvećih svjetskih derbija: Mladi Hrvat isključen za ovaj nokaut laktom

Po 411. put su se sučelili klubovi čije rivalstvo nadilazi nogometne okvire.

Šimunovićev lakat za crveni karton (Screenshot: YouTube)

U sklopu 30. kola škotskog Premiershipa odigran je 411. Old Firm, veliki derbi između Rangersa i Celtica, a gosti su slavili s 3:2 i to u situaciji s igračem manje, jer je pri rezultatu 2:2 isključen Jozo Šimunović.

U prvom poluvremenu Rangersi su dvaput vodili i Celtic dvaput izjednačavao. U trećoj minuti je Josh Windass zabio za vodstvo domaćih, odgovorio je Australac srpskih korijena Tom Rogić u 11. da bi Candeias u 26. ponovno vratio prednost domaćinima.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena, u sudačkoj nadoknadi, Moussa Dembele je donio novo izjednačenje.

U 57. minuti Celtic je ostao s igračem manje nakon što je izravni crveni karton dobio Šimunović. Ovaj 23-godišnji stoper, bivši igrač zagrebačkog Dinama, koji je usred proteklog ljeta odlučio kako će ubuduće nastupati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, laktom je udario Rangersova igrača i sudac ga je odmah isključio.

Rangersi su nakon toga zaigrali dosta ofenzivnije, ali umjesto da oni postignu treći pogodak - to je učinio Celtic. Strijelac je bio Odsonne Edouard u 69. minuti na asistenciju Dembelea.

Bio je to Celticov 153. trijumf u Old Firmu, Rangers ih ima 159 dok je 99 velikih derbija završilo bez pobjednika.