Dobili gol, okrenuli, pa...

Luda utakmica u Madridu: Benzema u 89. spriječio blamažu Reala

Kraljevski klub na jedvite jade je pobijedio klub koji će iduće sezone vjerojatno biti drugoligaš.

Karim Benzema (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U posljednjoj utakmici 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Real Madrid teškom je mukom na svom Santiago Bernabeu svladao posljednju Huescu sa 3:2 (1:1).

Gosti su iznenađujuće poveli preko Hernandeza (3) na startu utakmice, no do poluvremena je poravnao Isco (25) da bi u nastavku Real do prednosti stigao golom Ceballosa (62). Novo izjednačenje i mogućnost senzacije donio je Etxeita (74), ali Benzema (89) je u samoj završnici spasio svoju momčad blamaže.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić nije konkurirao za nastup u momčadi Kraljevskog kluba.

Treći Real sada ima 57 bodova, dva manje od drugog Atletica, a 12 manje od vodeće Barcelone.

Huesca je ostala posljednja sa 22 boda, dva manje od pretposljednjeg Raya Vallecana, a sedam manje od 17. Villarreala, koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u La Ligi.

Rog i Čop ostali na klupama

Marko Rog je s klupe za pričuve odgledao 0:1 (0:1) domaći poraz Seville od Valencije. Jedini gol za Šišmiše postigao je Parejo (45+1-11m).

Oba sastava sada imaju po 43 boda i nalaze se na šestoj, odnosno sedmoj poziciji.

Duje Čop je ostao na klupi Valladolida u 1:1 (1:0) domaćem remiju protiv Real Sociedada. Domaće je u vodstvo doveo Keko (9), a poravnao je Oiarzabal (79).

Valladolid je 16. sa 30 bodova, dok je Real Sociedad 10. sa 37.