Vardy tragičar

Luda utakmica Liverpoola i Leicestera: Mignolet junak Redsa!

Liverpool je pobijedio Leicester 3:2 u 6. kolu Premierlige...

Nogometaši Liverpoola svladali su kao gosti u susretu 6. kola Premier lige Leicester City sa 3-2 (2-1) i s nova se tri boda probili na peto mjesto ljestvice.

Gosti su poveli sa 2-0 preko Salaha (15) i Coutinha (23), no domaći su se vratili u igru golom Okazakija (45+3) na samom kraju prvog poluvremena. Kapetan Liverpoola Henderson (68) vratio je svojoj momčadi prednost od dva gola, ali odmah potom Vardy (69) je smanjio na 3-2. Imao je napadač Leicestera veliku priliku i za izjednačenje, ali je njegov udarac sa 11 metara u 71. minuti obranio Mignolet.

Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je čitavu utakmicu za Liverpool koji sada ima 11 bodova, kao i četvrti Tottenham te šesti Watford. Leicester je 16. s četiri boda.

Vodeći dvojac, Manchester City i Manchester United, nastavio je nizati pobjede i u 6. kolu Premier lige, City je na svom terenu deklasirao posljednji Crystal Palace sa 5-0 (1-0), dok je United slavio na gostovanju kod Southamptona s minimalnih 1-0 (1-0). City je slomio otpor Palacea minutu prije odlaska na poluvrijeme kada je mrežu gostiju pogodio Sane (44). U nastavku su pobjedu potvrdili Sterling (51, 59), Aguero (79) i Delph (89). United je do nova tri boda stigao zahvaljujući Lukakuu (20).

Sastavi iz Manchestera sada imaju po 16 bodova, tri više od branitelja naslova Chelseaja koji je kao gost slavio protiv Stoke Cityja sa 4-0 (2-0). Trostruki strijelac bio je Morata (2, 77, 82), a jedan gol je dodao Pedro (30).

Nikola Vlašić je s klupe za pričuve odgledao 2-1 (0-0) pobjedu Evertona protiv Bournemoutha. Gosti su poveli preko Kinga (49), no u junaka domaćih izrastao je Niasse (77, 82) koji je u 56. minuti zamijenio Rooneya. Everton je sada 13. na ljestvici sa sedam bodova.

U prvoj dana aktualni doprvak Tottenham Hotspur je kao gost svladao West Ham United, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, sa 3-2 (2-0). Krajem drugog poluvremena Tottenham je poveo 2-0 golovima Harryja Kanea (34, 38), Christian Eriksen (60) je u drugom dijelu povisio na 3-0, ali gosti su ipak do posljednjeg trenutka strepili za pobjedu. Povratak West Hama najavio je Javier Hernandez (65), da bi od 70. minute domaći imali igrača više jer je isključen Serge Aurier. Cheikhou Kouyate (87) je smanjio na 3-2, a u 90. minuti je Andy Carroll promašio veliku priliku za izjednačenje kada je prerano skočio na jednu loptu ubačenu iz kuta.

REZULTATI 6. KOLA:
West Ham United - Tottenham Hotspur 2-3 (Hernandez 65, Kouyate 87 / Kane 34, 38, Eriksen 60)
Southampton - Manchester United 0-1 (Lukaku 20)
Stoke City - Chelsea 0-4 (Morata 2, 77, 82, Pedro 30)
Everton - Bournemouth 2-1 (Niasse 77, 82 / King 49)
Burnley - Huddersfield Town 0-0
Manchester City - Crystal Palace 5-0 (Sane 44, Sterling 51, 59, Aguero 79, Delph 89)
Swansea City - Watford 1-2 (Abraham 56 / Gray 13, Richarlison 90)
Kasnije igraju:
Leicester City - Liverpool 2-3 (Okazaki 45+3, Vardy 69 / Salah 15, Coutinho 23, Henderson 68)