Lucio otkrio pozadinu plakanja u finalu

Brazilski središnji obrambeni nogometaš Lucio na Ellis Parku u Johannesburgu zabio je Sjedinjenim Državama gol za 3-2 pobjedu u finalu Kupa konfederacija…

'Za mene ovaj gol znači sve na svijetu. Imao sam tešku sezonu. Samo Bog zna što sam prošao', kazao je Bayernov stoper novinarima nakon utakmice u mixed-zoni.

'U prvom smo poluvremenu izgledali otužno. Vratili smo se, međutim, nakon odmora na teren vjerujući. Moram čestitati suigračima jer su se borili do samog kraja. Činjenica da smo na ovako dramatičan način preokrenuli rezultat čini ovu pobjedu još slađom.'

Spoznaja da me u Bayernu više ne trebaju bila mi je totalni šok

- Lucio
Progovorio je Brazilac istom prilikom o činjenici da je postao tehnološki višak u Bayernu dolaskom Louisa van Gaala za trenera, te da Bayern neće s njim produžiti ugovor koji mu istječe za godinu dana.

'Iz mog su me kluba iznenadili na način koji nisam očekivao. Spoznaja da me u Bayernu više ne trebaju bila mi je totalni šok.'

'Zato sam sretan što smo pobijedili. Sretan sam na osobnoj razini također. Želim zahvaliti suigračima, želim zahvaliti i supruzi, koja mi neprestano i iznova ulijeva novu snagu.
Luciju je ovo bio četvrti gol u dresu nacionalne momčadi, i to u 86. nastupu.'

'Treba Brazilcima odati priznanje. Napadali su nas neprekidno i na kraju zasluženo dobili', izjavio je Landon Donovan, najbolji nogometaš SAD-a, nakon poraza u finalu.

Sjajni je 27-godišnji napadač Los Angeles Galaxyja u svojoj 111. utakmici za američku reprezentaciju zabio jubilarni, 40. pogodak: atraktivno, majstorski za 2-0 vodstvo Sjedinjenih Država već u 27. minuti. Famoznom predstavom u drugom poluvremenu Brazil je preokrenuo poraz u konačnu 3-2 pobjedu.

'Jasno je da smo razočarani, pogotovo nakon sjajne igre kakvu smo prikazali u prvom poluvremenu', dodao je Donovan pa zaključio:

'Nadam se da je nastupima na Kupu konfederacija naša reputacija poboljšana. No, trenutačno nismo sretni što smo zaslužili poštovanje, niti se time zadovoljavamo. Hoćemo pobjede', zaključio je Donovan.