Šovšić igrač utakmice

Lokomotiva ponizila Istru i napunila se samopouzdanjem uoči PAOK-a

U posljednjem susretu 2. kola Prve HNL Lokomotiva je kod kuće razbila Istru 1961 s čak 6-1...

'Lokosi' su u prvom poluvremenu uputili pet udaraca prema suparničkim vratima i pritom zabili čak četiri gola, a u nastavku dodali još dva pogotka. Najbolji igrač utakmice bio je Damir Šovšić koji je postigao dva pogotka i dodao asistenciju, a strijelci za zagrebački sastav bili su i Jan Doležal (21), Marko Kolar (45), Karlo Bručić (66) i Ivan Fiolić (89).

Utješni pogodak za goste zabio je Petar Franjić (58) kojem je to bio već treći pogodak ove sezone. U prvom kolu u pobjedi protiv Slaven Belupa (3-1) bio je dvostruki strijelac.

Na ljestvici vode Osijek i Split sa po četiri boda, dok Lokomotiva i Istra 1961 imaju po tri boda. Na začelju su Zagreb i Slaven Belupo sa po jednim bodom.

REZULTATI:

Lokomotiva - Istra 1961 6-1 (Šovšić 6, 24-11m, Doležal 21, Kolar 45, Bručić 66, Fiolić 89 / Franjić 58)

U nedjelju:

Hajduk - Split 0-0

Rijeka - Slaven Belupo 3-3 (Bezjak 45+1, 82, Balaj 68 / Ejupi 8, 48-11m, Križan 88)

Osijek - Dinamo 1-1 (Radotić 11 / Soudani 15)